Bosch GSR12V-15FCSet FlexiClick Drill Driver L-Boxx Kit 12V 2x2.0ah Li-ion
SKU: TPBOSP34
Bosch GSR 12V-15 FC Professional Cordless Drill/Driver with an extremely compact design making it perfect for hard-to-reach places. With convincing power thanks to 30 Nm of torque, it offers the flexibility of five solutions in one compact tool.
Features & benefits
- Extremely compact design
- Perfect for hard-to-reach places
- Convincing power thanks to 30 Nm of torque
- The flexibility of five solutions in one compact tool
IDTPBOSP34
Tools & Fixings > Power Tools > Power Drills > Bosch GSR12V-15FCSet FlexiClick Drill Driver L-Boxx Kit 12V 2x2.0ah Li-ion
https://www.jewson.co.uk/p/bosch-gsr-12v-15-fc-professional-cordless-drilldriver-TPBOSP34
Bosch GSR 12V-15 FC Professional Cordless Drill/Driver with an extremely compact design making it perfect for hard-to-reach places. With convincing power thanks to 30 Nm of torque, it offers the flexibility of five solutions in one compact tool.
Features & benefits
- Extremely compact design
- Perfect for hard-to-reach places
- Convincing power thanks to 30 Nm of torque
- The flexibility of five solutions in one compact tool
Specifications
| Product Name | Bosch GSR12V-15FCSet FlexiClick Drill Driver L-Boxx Kit 12V 2x2.0ah Li-ion |
| Brand | Bosch |
| Product Type | Twin Packs |
| Manufacturer Name | Robert Bosch Limited |
| Manufacturer Part Number | 06019F6070 |
| EAN | 3165140847728 |
| Commercial Or Domestic Use | Both |
| Colour | Blue |
| Pack Quantity | 1 |
| Voltage | 12 V |
| Product Weight | 0.6 kg |
| Product Height | 178 mm |
| Product Length | 132 mm |
| No Load Speed | 300 rpm |
| Torque Setting | 30 Nm |
| Battery Capacity | 4 Ah |
| Battery Type | Lithium-ion |
| Number Of Batteries | 2 |
Delivery Information
| Next Day Delivery | Next day delivery if ordered by 10am (subject to availability and location). |
Jewson trade account customers: Free delivery on orders over £150. Orders between £100 - £150 incur a £20 delivery fee.* Guest customers: Free delivery on orders over £200. Orders between orders between £100-£200 incur a £40 delivery fee.* *Excluding VAT, fuel surcharges, Tool Hire and non-standard delivery areas.* |
| Click & Collect | Collect in 15 minutes (subject to availability and location) |