DeWalt Tough Case 25mm Bit Set 32 Piece
SKU: TDW09989
A professional quality, 25mm Screwdriver Bit Set that contains most commonly used screwdriver bits for a wide range of applications.
Features & benefits
- Professional quality 25mm screwdriver bit set
- Contains most commonly used screwdriver bits for a wide range of applications.
- Colour coded for ease of use.
- Includes quick-change adaptor and belt clip.
IDTDW09989
Tools & Fixings > Power Tool Accessories > Drill Bits > DeWalt Tough Case 25mm Bit Set 32 Piece
https://www.jewson.co.uk/p/dewalt-tough-case-25mm-bit-set-32-piece-TDW09989
A professional quality, 25mm Screwdriver Bit Set that contains most commonly used screwdriver bits for a wide range of applications.
Features & benefits
- Professional quality 25mm screwdriver bit set
- Contains most commonly used screwdriver bits for a wide range of applications.
- Colour coded for ease of use.
- Includes quick-change adaptor and belt clip.
Specifications
| Product Name | DeWalt Tough Case 25mm Bit Set 32 Piece |
| Brand | DeWalt |
| Product Type | Drill Bits |
| Manufacturer Name | SBDINC |
| Manufacturer Part Number | DT71562-QZ |
| EAN | 5035048099896 |
| Commercial Or Domestic Use | Commercial |
| Range | Drill Bit Sets |
| Pack Quantity | 1 |
| Recyclable | No |
| Renewable | No |
| Product Width | 78 mm |
| Product Weight | 0.276 kg |
| Product Height | 50 mm |
| Product Length | 105 mm |
Delivery Information
| Next Day Delivery | Next day delivery if ordered by 10am (subject to availability and location). |
Jewson trade account customers: Free delivery on orders over £150. Orders between £100 - £150 incur a £20 delivery fee.* Guest customers: Free delivery on orders over £200. Orders between orders between £100-£200 incur a £40 delivery fee.* *Excluding VAT, fuel surcharges, Tool Hire and non-standard delivery areas.* |
| Click & Collect | Collect in 15 minutes (subject to availability and location) |