Eski Flat Scourer 225 x 150mm Green
SKU: PM014998
Eski Flat Scourer 225 x 150mm (L x W) Green is a high quality scourer that removes difficult stains and grime from cutlery, crockery as well as kitchen surfaces. The high abrasion scourer can be used in and around the home and also for scrubbing floors or tough surfaces.
Features & benefits
- Removes stubborn stains and dirt
- Low odour ensuring user friendly
IDPM014998
Tools & Fixings > Safety & Workwear > Cleaning Products > Eski Flat Scourer 225 x 150mm Green
https://www.jewson.co.uk/p/eski-flat-scourer-225-x-150mm-green-PM014998
Eski Flat Scourer 225 x 150mm (L x W) Green is a high quality scourer that removes difficult stains and grime from cutlery, crockery as well as kitchen surfaces. The high abrasion scourer can be used in and around the home and also for scrubbing floors or tough surfaces.
Features & benefits
- Removes stubborn stains and dirt
- Low odour ensuring user friendly
Specifications
| Product Name | Eski Flat Scourer 225 x 150mm Green |
| Brand | Eski |
| Product Type | Cleaning Supplies |
| Manufacturer Name | Rexel |
| Manufacturer Part Number | 1030014998 |
| Range | Scourers |
| Colour | Green |
| Pack Quantity | 1 |
| Product Width | 150 mm |
| Product Length | 1200 mm |
Delivery Information
| Next Day Delivery | Next day delivery if ordered by 10am (subject to availability and location). |
Jewson trade account customers: Free delivery on orders over £150. Orders between £100 - £150 incur a £20 delivery fee.* Guest customers: Free delivery on orders over £200. Orders between orders between £100-£200 incur a £40 delivery fee.* *Excluding VAT, fuel surcharges, Tool Hire and non-standard delivery areas.* |
| Click & Collect | Collect in 15 minutes (subject to availability and location) |