Faithfull Fibre Tip Marker Pen Mixed Pack 3
SKU: TFA31940
Faithfull Fibre Tip Pens will leave a permanent mark on virtually any surface
Features & benefits
- Will leave a permanent mark on virtually any surface
- They can be used on most materials including timber, concrete, ceramics and metals
- Mixed 3 pack contains: 1 x red, 1 x blue & 1 x black
IDTFA31940
Tools & Fixings > Hand Tools > Measuring > Faithfull Fibre Tip Marker Pen Mixed Pack 3
https://www.jewson.co.uk/p/faithfull-fibre-tip-marker-pen-mixed-pack-3-TFA31940
Faithfull Fibre Tip Pens will leave a permanent mark on virtually any surface
Features & benefits
- Will leave a permanent mark on virtually any surface
- They can be used on most materials including timber, concrete, ceramics and metals
- Mixed 3 pack contains: 1 x red, 1 x blue & 1 x black
Specifications
| Product Name | Faithfull Fibre Tip Marker Pen Mixed Pack 3 |
| Brand | Faithfull |
| Product Type | Marking & Measuring Tools |
| Manufacturer Name | Faithfull |
| Manufacturer Part Number | FAIFTMMIX3 |
| EAN | 5023969319407 |
| Range | Pens |
| Model Number | FAIFTMMIX3 |
| Pack Quantity | 1 |
| Country Of Origin | China |
| Product Width | 66 mm |
| Product Weight | 0.038 kg |
| Product Height | 20 mm |
| Product Length | 203 mm |
Delivery Information
| Next Day Delivery | Next day delivery if ordered by 10am (subject to availability and location). |
Jewson trade account customers: Free delivery on orders over £150. Orders between £100 - £150 incur a £20 delivery fee.* Guest customers: Free delivery on orders over £200. Orders between orders between £100-£200 incur a £40 delivery fee.* *Excluding VAT, fuel surcharges, Tool Hire and non-standard delivery areas.* |
| Click & Collect | Collect in 15 minutes (subject to availability and location) |