Imperial Second Hand Brick 65mm Yellow
SKU: BRRCD545
Stock yellow brick.This product is sourced from several suppliers and may differ in appearance and texture due to regional variants.
IDBRRCD545
Building Materials > Bricks & Blocks > Clay Bricks > Imperial Second Hand Brick 65mm Yellow
https://www.jewson.co.uk/p/imperial-second-hand-yellow-65mm-BRRCD545
Stock yellow brick.This product is sourced from several suppliers and may differ in appearance and texture due to regional variants.
Specifications
| Product Name | Imperial Second Hand Brick 65mm Yellow |
| Brand | Premier Reclaim |
| Manufacturer Name | Premier Reclaimed Brick |
| Materials | Clay |
| Commercial Or Domestic Use | Both |
| Range | Sevenoaks |
| Colour | Buff |
| Application | External |
| Country Of Origin | Europe |
| Product Width | 102.5 mm |
| Product Weight | 2.27 kg |
| Product Height | 65 mm |
| Product Length | 215 mm |
Delivery Information
| Next Day Delivery | Next day delivery if ordered by 10am (subject to availability and location). |
Jewson trade account customers: Free delivery on orders over £150. Orders between £100 - £150 incur a £20 delivery fee.* Guest customers: Free delivery on orders over £200. Orders between orders between £100-£200 incur a £40 delivery fee.* *Excluding VAT, fuel surcharges, Tool Hire and non-standard delivery areas.* |
| Click & Collect | Collect in 15 minutes (subject to availability and location) |