Luxigraze Cut to Size 32 Luxury 4m Width
SKU: LSNPP478
The Luxigraze 32 Luxury 4m width is a high quality artificial grass, for a luscious looking lawn, all year round
Features & benefits
- A high quality artificial grass, for a luscious looking lawn, all year round
- No mowing, no mud, no watering
- Child & pet friendly
- Versatile, with many applications
- Natural look
- Low maintenance
IDLSNPP478
Landscaping > Lawns & Planting > Artificial Grass > Luxigraze Cut to Size 32 Luxury 4m Width
https://www.jewson.co.uk/p/luxigraze-cut-to-size-32-luxury-4m-width-LSNPP478
The Luxigraze 32 Luxury 4m width is a high quality artificial grass, for a luscious looking lawn, all year round
Features & benefits
- A high quality artificial grass, for a luscious looking lawn, all year round
- No mowing, no mud, no watering
- Child & pet friendly
- Versatile, with many applications
- Natural look
- Low maintenance
Specifications
| Product Name | Luxigraze Cut to Size 32 Luxury 4m Width |
| Brand | Luxigraze |
| Product Type | Artificial Grass |
| Manufacturer Name | Talasey Ltd |
| Manufacturer Part Number | LUXCS32LUX |
| EAN | 5060393107446 |
| Commercial Or Domestic Use | Domestic |
| Pack Quantity | 1 |
| Product Width | 4000 mm |
| Product Weight | 2.67 kg |
| Product Height | 32 mm |
Delivery Information
| Next Day Delivery | Next day delivery if ordered by 10am (subject to availability and location). |
Jewson trade account customers: Free delivery on orders over £150. Orders between £100 - £150 incur a £20 delivery fee.* Guest customers: Free delivery on orders over £200. Orders between orders between £100-£200 incur a £40 delivery fee.* *Excluding VAT, fuel surcharges, Tool Hire and non-standard delivery areas.* |
| Click & Collect | Collect in 15 minutes (subject to availability and location) |