Luxigraze Self Adhesive Jointing Tape 200mm
SKU: LSNPSJT2
Simple application allowing speedy joining of Luxigraze Artificial Grass creating instant seams.
Features & benefits
- Durable and strong
- Available in 5m lengths
- Simple to use
IDLSNPSJT2
Landscaping > Lawns & Planting > Artificial Grass > Luxigraze Self Adhesive Jointing Tape 200mm
https://www.jewson.co.uk/p/luxigraze-self-adhesive-jointing-tape-5m-x-200mm-l-x-w-LSNPSJT2
Simple application allowing speedy joining of Luxigraze Artificial Grass creating instant seams.
Features & benefits
- Durable and strong
- Available in 5m lengths
- Simple to use
Specifications
| Product Name | Luxigraze Self Adhesive Jointing Tape 200mm |
| Brand | Luxigraze |
| Manufacturer Name | Talasey Limited |
| Manufacturer Part Number | LUXTAPESA |
| Commercial Or Domestic Use | Domestic |
| Colour | Green |
| Pack Quantity | 1 |
| Country Of Origin | China |
| Product Weight | 200 g |
| Product Height | 2 mm |
| Product Depth | 200 mm |
Delivery Information
| Next Day Delivery | Next day delivery if ordered by 10am (subject to availability and location). |
Jewson trade account customers: Free delivery on orders over £150. Orders between £100 - £150 incur a £20 delivery fee.* Guest customers: Free delivery on orders over £200. Orders between orders between £100-£200 incur a £40 delivery fee.* *Excluding VAT, fuel surcharges, Tool Hire and non-standard delivery areas.* |
| Click & Collect | Collect in 15 minutes (subject to availability and location) |