Natural Paving Weathered Cobbles 100 x 100mm Meadow
SKU: LSNPP084
Our weathered cobbles collection includes 4 traditional options with an antique finish ideal for cottage style and traditional settings.
Features & benefits
- Naturally split cobbles
- Antique finish ideal for cottage style and traditional settings
IDLSNPP084
Landscaping > Driveways & Garden Paving > Garden Paving > Natural Paving Weathered Cobbles 100 x 100mm Meadow
https://www.jewson.co.uk/p/natural-paving-weathered-block-100-x-100-x-50mm-meadow-LSNPP084
Our weathered cobbles collection includes 4 traditional options with an antique finish ideal for cottage style and traditional settings.
Features & benefits
- Naturally split cobbles
- Antique finish ideal for cottage style and traditional settings
Specifications
| Product Name | Natural Paving Weathered Cobbles 100 x 100mm Meadow |
| Brand | Talasey |
| Product Type | Natural Stone Paving |
| Manufacturer Name | Talasey |
| Manufacturer Part Number | MECOWH1-1 |
| EAN | 5060393102434 |
| Materials | Clay |
| Commercial Or Domestic Use | Domestic |
| Range | Weathered Cobbles |
| Colour | Meadow |
| Pack Quantity | 500 |
| Country Of Origin | India |
| Finish | Riven Antique |
| Coverage | 6 m2 |
| Product Weight | 500 kg |
| Product Length | 100 mm |
| Product Depth | 100 mm |
Delivery Information
| Next Day Delivery | Next day delivery if ordered by 10am (subject to availability and location). |
Jewson trade account customers: Free delivery on orders over £150. Orders between £100 - £150 incur a £20 delivery fee.* Guest customers: Free delivery on orders over £200. Orders between orders between £100-£200 incur a £40 delivery fee.* *Excluding VAT, fuel surcharges, Tool Hire and non-standard delivery areas.* |
| Click & Collect | Collect in 15 minutes (subject to availability and location) |