Natural Paving Weathered Block 100 x 100 x 50mm Pewter
SKU: LSNPP085
Natural Paving Weathered Paving 100 x 100 x 50mm (L x W x T) Pewter, is manufactured from cobblestone that is used to pave the driveways. It is laid in the driveways with the help of jointing compound. The block paving is made of coordinating round top edges.
Features & benefits
- Manufactured from cobblestone
IDLSNPP085
Landscaping > Driveways & Garden Paving > Block Paving > Natural Paving Weathered Block 100 x 100 x 50mm Pewter
https://www.jewson.co.uk/p/natural-paving-weathered-block-100-x-100-x-50mm-pewter-LSNPP085
Natural Paving Weathered Paving 100 x 100 x 50mm (L x W x T) Pewter, is manufactured from cobblestone that is used to pave the driveways. It is laid in the driveways with the help of jointing compound. The block paving is made of coordinating round top edges.
Features & benefits
- Manufactured from cobblestone
Specifications
| Product Name | Natural Paving Weathered Block 100 x 100 x 50mm Pewter |
| Brand | Talasey |
| Product Type | Natural Stone Block Paving |
| Manufacturer Name | Talasey |
| Manufacturer Part Number | PWCOWH1-1 |
| Materials | Natural Stone |
| Range | Cobble Paving |
| Colour | Natural |
| Pack Quantity | 500 |
| Finish | Tumbled |
| Product Width | 100 mm |
| Product Length | 100 mm |
| Thickness | 50 mm |
Delivery Information
| Next Day Delivery | Next day delivery if ordered by 10am (subject to availability and location). |
Jewson trade account customers: Free delivery on orders over £150. Orders between £100 - £150 incur a £20 delivery fee.* Guest customers: Free delivery on orders over £200. Orders between orders between £100-£200 incur a £40 delivery fee.* *Excluding VAT, fuel surcharges, Tool Hire and non-standard delivery areas.* |
| Click & Collect | Collect in 15 minutes (subject to availability and location) |