Naylor Single Wall Gully Connection Pipe 25m x 178mm Black
SKU: DRN67008
The Naylor Single Wall Gully Connection Pipe 25m x 178mm (L x Dia) is used for connecting plastic road gullies to the system, supplied in a coil.
Features & benefits
- Leak-proof
- Withstands high compressive force
IDDRN67008
Electrics & Plumbing > Drainage > Below Ground Drainage > Naylor Single Wall Gully Connection Pipe 25m x 178mm Black
https://www.jewson.co.uk/p/naylor-single-wall-gully-connection-pipe-25m-x-178mm-black-DRN67008
The Naylor Single Wall Gully Connection Pipe 25m x 178mm (L x Dia) is used for connecting plastic road gullies to the system, supplied in a coil.
Features & benefits
- Leak-proof
- Withstands high compressive force
Specifications
| Product Name | Naylor Single Wall Gully Connection Pipe 25m x 178mm Black |
| Brand | Naylor |
| Manufacturer Name | Naylor Industries |
| Manufacturer Part Number | 67008 |
| Range | Single Wall Pipes |
| Colour | Black |
| Application | Exterior |
| Pack Quantity | 1 |
| Country Of Origin | United Kingdom |
| Product Length | 25000 mm |
| Diameter | 178 mm |
Delivery Information
| Next Day Delivery | Next day delivery if ordered by 10am (subject to availability and location). |
Jewson trade account customers: Free delivery on orders over £150. Orders between £100 - £150 incur a £20 delivery fee.* Guest customers: Free delivery on orders over £200. Orders between orders between £100-£200 incur a £40 delivery fee.* *Excluding VAT, fuel surcharges, Tool Hire and non-standard delivery areas.* |
| Click & Collect | Collect in 15 minutes (subject to availability and location) |