OX Pro Hacksaw Blades 24 TPI 152mm Pack of 10
SKU: TOX33189
The OX Pro 6" hacksaw blades cut aluminium, copper, carbon steel and hard plastic. Featuring ultra sharp cutting teeth and available in packs of 10.
Features & benefits
- Cuts aluminium, iron, copper, carbon steel and hard plastic
- Pack of 10 blades
IDTOX33189
Tools & Fixings > Hand Tools > Building & Plastering Tools > OX Pro Hacksaw Blades 24 TPI 152mm Pack of 10
https://www.jewson.co.uk/p/ox-pro-hacksaw-blades-24-tp1-152mm-pack-of-10-TOX33189
The OX Pro 6" hacksaw blades cut aluminium, copper, carbon steel and hard plastic. Featuring ultra sharp cutting teeth and available in packs of 10.
Features & benefits
- Cuts aluminium, iron, copper, carbon steel and hard plastic
- Pack of 10 blades
Specifications
| Product Name | OX Pro Hacksaw Blades 24 TPI 152mm Pack of 10 |
| Brand | OX |
| Product Type | Saws |
| Manufacturer Name | OX |
| Manufacturer Part Number | OX-P131424 |
| EAN | 5060242331893 |
| Commercial Or Domestic Use | Both |
| Range | Blades |
| Colour | Black |
| Pack Quantity | 10 |
| Product Width | 68 mm |
| Product Weight | 0.047 kg |
| Product Height | 10 mm |
| Product Length | 239 mm |
Delivery Information
| Next Day Delivery | Next day delivery if ordered by 10am (subject to availability and location). |
Jewson trade account customers: Free delivery on orders over £150. Orders between £100 - £150 incur a £20 delivery fee.* Guest customers: Free delivery on orders over £200. Orders between orders between £100-£200 incur a £40 delivery fee.* *Excluding VAT, fuel surcharges, Tool Hire and non-standard delivery areas.* |
| Click & Collect | Collect in 15 minutes (subject to availability and location) |