OX Pro Scutch Comb Holder 200 x 38mm Blue
SKU: TOX02076
OX Pro Scutch Comb Holder 200 x 38mm (L x W) Blue is manufactured from carbon steel. Designed for keying surfaces prior to rendering. Suitable for use with replaceable stone dressing combs.
Features & benefits
- Corrosion resistant
- Ergonomic design for tight grip
IDTOX02076
Tools & Fixings > Hand Tools > Building & Plastering Tools > OX Pro Scutch Comb Holder 200 x 38mm Blue
https://www.jewson.co.uk/p/ox-pro-scutch-comb-holder-200-x-38mm-blue-TOX02076
OX Pro Scutch Comb Holder 200 x 38mm (L x W) Blue is manufactured from carbon steel. Designed for keying surfaces prior to rendering. Suitable for use with replaceable stone dressing combs.
Features & benefits
- Corrosion resistant
- Ergonomic design for tight grip
Specifications
| Product Name | OX Pro Scutch Comb Holder 200 x 38mm Blue |
| Brand | OX |
| Product Type | Hammers & Mallets |
| Manufacturer Name | OX |
| Manufacturer Part Number | OX-P090315 |
| Materials | Carbon steel |
| Range | Scutch Holders |
| Colour | Blue |
| Pack Quantity | 1 |
| Product Width | 38 mm |
| Product Length | 200 mm |
Delivery Information
| Next Day Delivery | Next day delivery if ordered by 10am (subject to availability and location). |
Jewson trade account customers: Free delivery on orders over £150. Orders between £100 - £150 incur a £20 delivery fee.* Guest customers: Free delivery on orders over £200. Orders between orders between £100-£200 incur a £40 delivery fee.* *Excluding VAT, fuel surcharges, Tool Hire and non-standard delivery areas.* |
| Click & Collect | Collect in 15 minutes (subject to availability and location) |