OX Pro Stillson Wrench 300mm
SKU: TOX91456
The OX Pro Stillson Wrench feature deeply grooved jaws that give it instant grip and ratcheting action.
Features & benefits
- Deeply grooved jaws for instant grip and ratcheting action
IDTOX91456
Tools & Fixings > Hand Tools > Plumbing Tools > OX Pro Stillson Wrench 300mm
https://www.jewson.co.uk/p/ox-pro-stillson-wrench-300mm-TOX91456
The OX Pro Stillson Wrench feature deeply grooved jaws that give it instant grip and ratcheting action.
Features & benefits
- Deeply grooved jaws for instant grip and ratcheting action
Specifications
| Product Name | OX Pro Stillson Wrench 300mm |
| Brand | OX |
| Product Type | Wrenches |
| Manufacturer Name | OX |
| Manufacturer Part Number | OX-P441812 |
| EAN | 5060359914569 |
| Commercial Or Domestic Use | Both |
| Model Number | OX-P441812 |
| Colour | Blue |
| Pack Quantity | 1 |
| Product Width | 65 mm |
| Product Weight | 0.764 kg |
| Product Height | 29 mm |
| Product Length | 270 mm |
Delivery Information
| Next Day Delivery | Next day delivery if ordered by 10am (subject to availability and location). |
Jewson trade account customers: Free delivery on orders over £150. Orders between £100 - £150 incur a £20 delivery fee.* Guest customers: Free delivery on orders over £200. Orders between orders between £100-£200 incur a £40 delivery fee.* *Excluding VAT, fuel surcharges, Tool Hire and non-standard delivery areas.* |
| Click & Collect | Collect in 15 minutes (subject to availability and location) |