Pavetuf Invisible Sealer 5L
SKU: LSNPP133
Protect your paving and enrich the surface colour with the high quality range of sealant products from Pavetuf.
Features & benefits
- Can be used internally and externally
- Easy to apply
- Also available in 1L and 25L tubs
- Environmentally friendly, breathable and UV stable
IDLSNPP133
Landscaping > Driveways & Garden Paving > Paving Care & Accessories > Pavetuf Invisible Sealer 5L
https://www.jewson.co.uk/p/pavetuf-satin-sealant-5-litres-LSNPP133
Protect your paving and enrich the surface colour with the high quality range of sealant products from Pavetuf.
Features & benefits
- Can be used internally and externally
- Easy to apply
- Also available in 1L and 25L tubs
- Environmentally friendly, breathable and UV stable
Specifications
| Product Name | Pavetuf Invisible Sealer 5L |
| Brand | Pavetuf |
| Manufacturer Name | Talasey Ltd |
| Manufacturer Part Number | PTV286 |
| EAN | 5060393100010 |
| Commercial Or Domestic Use | Domestic |
| Pack Quantity | 1 |
| Country Of Origin | UK |
| Product Weight | 5 kg |
| Product Height | 300 mm |
| Product Length | 250 mm |
| Product Depth | 200 mm |
Delivery Information
| Next Day Delivery | Next day delivery if ordered by 10am (subject to availability and location). |
Jewson trade account customers: Free delivery on orders over £150. Orders between £100 - £150 incur a £20 delivery fee.* Guest customers: Free delivery on orders over £200. Orders between orders between £100-£200 incur a £40 delivery fee.* *Excluding VAT, fuel surcharges, Tool Hire and non-standard delivery areas.* |
| Click & Collect | Collect in 15 minutes (subject to availability and location) |