Piranha Terrafuzion Composite Edging Board 23 x 140 x 3600mm Graphite
SKU: PFEGS14E
Premium composite decking Edging Board with an enhanced woodgrain pattern.
Features & benefits
- Matching decking and fascia boards available
- Enhanced woodgrain pattern
IDPFEGS14E
Landscaping > Decking & Sleepers > Composite Decking > Piranha Terrafuzion Composite Edging Board 23 x 140 x 3600mm Graphite
https://www.jewson.co.uk/p/piranha-fuzion-composite-edging-graphite-fsc-23-x-140-x-3600mm-PFEGS14E
Premium composite decking Edging Board with an enhanced woodgrain pattern.
Features & benefits
- Matching decking and fascia boards available
- Enhanced woodgrain pattern
Specifications
| Product Name | Piranha Terrafuzion Composite Edging Board 23 x 140 x 3600mm Graphite |
| Brand | Piranha |
| Product Type | Composite Edging Board |
| Manufacturer Name | Talasey Ltd |
| Manufacturer Part Number | PIRFUEGS |
| EAN | 5060582650906 |
| Commercial Or Domestic Use | Domestic |
| Range | Terrafuzion |
| Colour Family | Greys |
| Colour | Graphite |
| Pack Quantity | 1 |
| Country Of Origin | China |
| Finish | Woodgrain |
| Product Width | 140 mm |
| Product Weight | 13.83 kg |
| Product Length | 3600 mm |
| Thickness | 23 mm |
Delivery Information
| Next Day Delivery | Next day delivery if ordered by 10am (subject to availability and location). |
Jewson trade account customers: Free delivery on orders over £150. Orders between £100 - £150 incur a £20 delivery fee.* Guest customers: Free delivery on orders over £200. Orders between orders between £100-£200 incur a £40 delivery fee.* *Excluding VAT, fuel surcharges, Tool Hire and non-standard delivery areas.* |
| Click & Collect | Collect in 15 minutes (subject to availability and location) |