Raptor Rubble Sacks Black 810 x 550mm Pack of 10
SKU: RAP01127
Raptor Rubble Sack (Pack of 10) Black is ideal for building and landscaping waste.
Features & benefits
- 60% recycled content
- Tear Resistant
- Water Resistant
- Suitable for rubble, bricks, plaster, and garden waste
- Max carry weight 10kg
- Made from low density polyrthylene material
IDRAP01127
Tools & Fixings > Safety & Workwear > Cleaning Products > Raptor Rubble Sacks Black 810 x 550mm Pack of 10
https://www.jewson.co.uk/p/raptor-rubble-sacks-black-810-x-550mm-pack-of-10-RAP01127
Raptor Rubble Sack (Pack of 10) Black is ideal for building and landscaping waste.
Features & benefits
- 60% recycled content
- Tear Resistant
- Water Resistant
- Suitable for rubble, bricks, plaster, and garden waste
- Max carry weight 10kg
- Made from low density polyrthylene material
Specifications
| Product Name | Raptor Rubble Sacks Black 810 x 550mm Pack of 10 |
| Brand | Raptor |
| Product Type | Rubble Sacks |
| Manufacturer Name | Raptor |
| Manufacturer Part Number | AB128 |
| EAN | 5715666011271 |
| Model Number | AB128 |
| Colour | Black |
| Pack Quantity | 10 |
| Product Width | 550 mm |
| Product Length | 810 mm |
Delivery Information
| Next Day Delivery | Next day delivery if ordered by 10am (subject to availability and location). |
Jewson trade account customers: Free delivery on orders over £150. Orders between £100 - £150 incur a £20 delivery fee.* Guest customers: Free delivery on orders over £200. Orders between orders between £100-£200 incur a £40 delivery fee.* *Excluding VAT, fuel surcharges, Tool Hire and non-standard delivery areas.* |
| Click & Collect | Collect in 15 minutes (subject to availability and location) |