SMART Home Multi Tool Saw Blade Bi-Metal 32mm W Grey
SKU: H32BM1ZZ
SMART Home Multi Tool Saw Blade Bi-Metal 32mm W Grey is used for cutting wood, timber with nails and non-ferrous metals. It has excellent metal blade quality which can cut up to 42 mm deep.
Features & benefits
- Corrosion resistant
- Withstands high temperature
IDH32BM1ZZ
Tools & Fixings > Power Tool Accessories > Saw & Plane Blades > SMART Home Multi Tool Saw Blade Bi-Metal 32mm W Grey
https://www.jewson.co.uk/p/smart-home-multi-tool-saw-blade-bi-metal-32mm-w-grey-H32BM1ZZ
SMART Home Multi Tool Saw Blade Bi-Metal 32mm W Grey is used for cutting wood, timber with nails and non-ferrous metals. It has excellent metal blade quality which can cut up to 42 mm deep.
Features & benefits
- Corrosion resistant
- Withstands high temperature
Specifications
| Product Name | SMART Home Multi Tool Saw Blade Bi-Metal 32mm W Grey |
| Brand | SMART |
| Product Type | Multi Tool Accessory Kits |
| Manufacturer Name | Royd Toolgroup |
| Manufacturer Part Number | H32BM1 |
| Materials | Bi-metal |
| Colour | Grey |
| Pack Quantity | 1 |
| Product Width | 32 mm |
| Product Weight | 22.7 g |
| Product Length | 9.8 cm |
Delivery Information
| Next Day Delivery | Next day delivery if ordered by 10am (subject to availability and location). |
Jewson trade account customers: Free delivery on orders over £150. Orders between £100 - £150 incur a £20 delivery fee.* Guest customers: Free delivery on orders over £200. Orders between orders between £100-£200 incur a £40 delivery fee.* *Excluding VAT, fuel surcharges, Tool Hire and non-standard delivery areas.* |
| Click & Collect | Collect in 15 minutes (subject to availability and location) |