You must be 18 years old or over to buy this product.
The Stanley DYNAGRIP™ Snap-Off Blade Knife has a stainless steel blade carrier and guide for smooth operation, strength and long life
You must be 18 years old or over to buy this product.
The Stanley DYNAGRIP™ Snap-Off Blade Knife has a stainless steel blade carrier and guide for smooth operation, strength and long life
You must be 18 years old or over to buy this product.
The Stanley DYNAGRIP™ Snap-Off Blade Knife has a stainless steel blade carrier and guide for smooth operation, strength and long life
| Product Name | Stanley DYNAGRIP Snap-Off Blade Knife 9mm |
| Brand | Stanley |
| Product Type | Cutting Tools |
| Manufacturer Name | Stanley |
| Manufacturer Part Number | STA010409 |
| EAN | 3253560104092 |
| Range | Utility Knives |
| Model Number | STA010409 |
| Pack Quantity | 1 |
| Country Of Origin | Thailand |
| Age Restricted Product | Yes |
| Product Width | 75 mm |
| Product Weight | 0.04 kg |
| Product Height | 19 mm |
| Product Length | 151 mm |
| Blade Size | 9 mm |
| Next Day Delivery | Next day delivery if ordered by 10am (subject to availability and location). |
Jewson trade account customers: Free delivery on orders over £150. Orders between £100 - £150 incur a £20 delivery fee.* Guest customers: Free delivery on orders over £200. Orders between orders between £100-£200 incur a £40 delivery fee.* *Excluding VAT, fuel surcharges, Tool Hire and non-standard delivery areas.* |
| Click & Collect | Collect in 15 minutes (subject to availability and location) |