Toilet Seat Cover Caps Matt Black
SKU: SCBA0983
Toilet Seat Cover Caps Matt Black: A high-quality bathroom accessory designed for durability and style, enhancing the overall functionality and aesthetics of your space.
Features & benefits
- Dimensions: H 9.3 x W 47 x D 47mm
- Suitable for all toilets except those with wooden seats (Sherbourne)
- Comes with 1 Year Guarantee
IDSCBA0983
Kitchens & Bathrooms > Sanitaryware > Toilet Fixtures > Toilet Seat Cover Caps Matt Black
https://www.jewson.co.uk/p/toilet-seat-cover-caps-matt-black-SCBA0983
Toilet Seat Cover Caps Matt Black: A high-quality bathroom accessory designed for durability and style, enhancing the overall functionality and aesthetics of your space.
Features & benefits
- Dimensions: H 9.3 x W 47 x D 47mm
- Suitable for all toilets except those with wooden seats (Sherbourne)
- Comes with 1 Year Guarantee
Specifications
| Product Name | Toilet Seat Cover Caps Matt Black |
| Product Type | Cover Caps |
| Manufacturer Name | PJH |
| Manufacturer Part Number | DIAC0222 |
| EAN | 5054913492754 |
| Warranty Period | 1 years |
| Colour Family | Blacks |
| Colour | Matt Black |
| Pack Quantity | 1 |
| Finish | Matt |
| Product Weight | 0.1 kg |
| Product Height | 9.3 mm |
| Product Depth | 47 mm |
Delivery Information
| Next Day Delivery | Next day delivery if ordered by 10am (subject to availability and location). |
Jewson trade account customers: Free delivery on orders over £150. Orders between £100 - £150 incur a £20 delivery fee.* Guest customers: Free delivery on orders over £200. Orders between orders between £100-£200 incur a £40 delivery fee.* *Excluding VAT, fuel surcharges, Tool Hire and non-standard delivery areas.* |
| Click & Collect | Collect in 15 minutes (subject to availability and location) |