Vancouver 4 Light Primed White Door 1981 x 762 x 44mm
SKU: LPDO1244
Four large clear glazed panels are positioned between decorative vertical grooves, with raised moulding and primed semi solid core in white. NB: FD30's supplied Solid Core
Features & benefits
- Engineered Construction
- 4 Lights With Clear Glass
- Ready for a final top coat
- Solid core
IDLPDO1244
Doors & Joinery > Internal Doors > Internal Primed Doors > Vancouver 4 Light Primed White Door 1981 x 762 x 44mm
https://www.jewson.co.uk/p/vancouver-4l-primed-white-door-762-x-1981-LPDO1244
Four large clear glazed panels are positioned between decorative vertical grooves, with raised moulding and primed semi solid core in white. NB: FD30's supplied Solid Core
Features & benefits
- Engineered Construction
- 4 Lights With Clear Glass
- Ready for a final top coat
- Solid core
Specifications
| Product Name | Vancouver 4 Light Primed White Door 1981 x 762 x 44mm |
| Brand | LPD Doors |
| Product Type | Glazed Internal Primed Doors |
| Manufacturer Name | LPD Doors |
| Manufacturer Part Number | WFVAN4LFC30 |
| EAN | 5036464049946 |
| Warranty Period | 10 years |
| Materials | Manufactured Wood |
| Commercial Or Domestic Use | Domestic |
| Range | Contemporary |
| Colour | White |
| Pack Quantity | 1 |
| Country Of Origin | Spain |
| Finish | Primed |
| Product Width | 762 mm |
| Product Weight | 50 kg |
| Product Height | 1981 mm |
| Thickness | 44 mm |
| Number of Windows | 4 Light |
Delivery Information
| Next Day Delivery | Next day delivery if ordered by 10am (subject to availability and location). | Your delivery cost will be calculated at checkout |
| Click & Collect | Collect in 15 minutes (subject to availability and location) |