Vitripiazza Bellstone Porcelain Paving 600 x 600x 20mm Kreme
SKU: NPP09960
Vitripiazza Bellstone Porcelain Paving 600 x 600 x 20mm with rectified edges that have been machine cut after firing, giving a consistent size with 90 degree angles allowing for minimal joint widths and crisp lines.
Features & benefits
- Rectified edges that have been machine cut after firing
- Gives a consistent size
- 90 degree angles allowing for minimal joint widths and crisp lines
IDNPP09960
Landscaping > Driveways & Garden Paving > Garden Paving > Porcelain Paving > Vitripiazza Bellstone Porcelain Paving 600 x 600x 20mm Kreme
https://www.jewson.co.uk/p/vitripiazza-bellstone-kreme-600-x-600x-20mm-NPP09960
Vitripiazza Bellstone Porcelain Paving 600 x 600 x 20mm with rectified edges that have been machine cut after firing, giving a consistent size with 90 degree angles allowing for minimal joint widths and crisp lines.
Features & benefits
- Rectified edges that have been machine cut after firing
- Gives a consistent size
- 90 degree angles allowing for minimal joint widths and crisp lines
Specifications
| Product Name | Vitripiazza Bellstone Porcelain Paving 600 x 600x 20mm Kreme |
| Brand | Talasey |
| Product Type | Porcelain Paving |
| Manufacturer Name | Talasey Group |
| Manufacturer Part Number | KRTFGVP60-60 |
| Materials | Porcelain |
| Commercial Or Domestic Use | Both |
| Range | Vitripiazza |
| Colour Family | Beiges/Creams |
| Colour | Kreme |
| Application | External |
| Pack Quantity | 1 |
| Product Width | 600 mm |
| Product Length | 600 mm |
| Thickness | 20 mm |
Delivery Information
| Next Day Delivery | Next day delivery if ordered by 10am (subject to availability and location). |
Jewson trade account customers: Free delivery on orders over £150. Orders between £100 - £150 incur a £20 delivery fee.* Guest customers: Free delivery on orders over £200. Orders between orders between £100-£200 incur a £40 delivery fee.* *Excluding VAT, fuel surcharges, Tool Hire and non-standard delivery areas.* |
| Click & Collect | Collect in 15 minutes (subject to availability and location) |