Vitripiazza Porcelain Flagstones 900 x 600mm Dusk Grey
SKU: LSNPV125
A contemporary, smooth and polished concrete syle paving that is ideal for creating a modern outdoor living space available in a choice of 2 colours.
Features & benefits
- A high quality and vitrified porcelain paving
- Resistant to attack from moss, mould and pesticides
- Full bodied porcelain, meaning the entirery of the flagstone is pure porcelain
IDLSNPV125
Landscaping > Driveways & Garden Paving > Garden Paving > Porcelain Paving > Vitripiazza Porcelain Flagstones 900 x 600mm Dusk Grey
https://www.jewson.co.uk/p/vitripiazza-grey-dusk-porcelain-paving-900-x-600-x-20mm-LSNPV125
A contemporary, smooth and polished concrete syle paving that is ideal for creating a modern outdoor living space available in a choice of 2 colours.
Features & benefits
- A high quality and vitrified porcelain paving
- Resistant to attack from moss, mould and pesticides
- Full bodied porcelain, meaning the entirery of the flagstone is pure porcelain
Specifications
| Product Name | Vitripiazza Porcelain Flagstones 900 x 600mm Dusk Grey |
| Brand | Talasey |
| Product Type | Porcelain Paving |
| Manufacturer Name | Talasey |
| Manufacturer Part Number | GDUFGVP90-60 |
| EAN | 5060582652269 |
| Materials | Porcelain |
| Commercial Or Domestic Use | Domestic |
| Range | Vitripiazza |
| Colour Family | Greys |
| Colour | Grey |
| Pack Quantity | 1 |
| Country Of Origin | Turkey |
| Finish | Smooth |
| Coverage | 21.6 m2 |
| Product Weight | 1020 kg |
| Product Height | 20 mm |
| Product Length | 900 mm |
| Product Depth | 600 mm |
Delivery Information
| Next Day Delivery | Next day delivery if ordered by 10am (subject to availability and location). |
Jewson trade account customers: Free delivery on orders over £150. Orders between £100 - £150 incur a £20 delivery fee.* Guest customers: Free delivery on orders over £200. Orders between orders between £100-£200 incur a £40 delivery fee.* *Excluding VAT, fuel surcharges, Tool Hire and non-standard delivery areas.* |
| Click & Collect | Collect in 15 minutes (subject to availability and location) |