Wire Rope Grips Zinc Plated 3mm Pack of 4
SKU: CPL62284
Wire Rope Grips Zinc Plated 3mm Pack of 4
Features & benefits
- Indoor & Outdoor use
- Easy to use
- Zinc Plated
IDCPL62284
Tools & Fixings > Hand Tools > Tarpaulins, Ropes & Rubble Sacks > Wire Rope Grips Zinc Plated 3mm Pack of 4
https://www.jewson.co.uk/p/wire-rope-grips-zinc-plated-3mm-pack-of-4-CPL62284
Wire Rope Grips Zinc Plated 3mm Pack of 4
Features & benefits
- Indoor & Outdoor use
- Easy to use
- Zinc Plated
Specifications
| Product Name | Wire Rope Grips Zinc Plated 3mm Pack of 4 |
| Brand | Chain Products Limited (GEB) |
| Product Type | Ropes |
| Manufacturer Name | Chain Products |
| Manufacturer Part Number | CD09003 |
| Materials | Steel |
| Commercial Or Domestic Use | Domestic |
| Pack Quantity | 4 |
| Country Of Origin | China |
| Product Width | 15 mm |
| Product Weight | 0.04 kg |
| Product Height | 10 mm |
| Product Length | 20 mm |
Delivery Information
| Next Day Delivery | Next day delivery if ordered by 10am (subject to availability and location). |
Jewson trade account customers: Free delivery on orders over £150. Orders between £100 - £150 incur a £20 delivery fee.* Guest customers: Free delivery on orders over £200. Orders between orders between £100-£200 incur a £40 delivery fee.* *Excluding VAT, fuel surcharges, Tool Hire and non-standard delivery areas.* |
| Click & Collect | Collect in 15 minutes (subject to availability and location) |