Bosch GSA1100E Professional Sabre / Reciprocating Saw 110V 1100W
SKU: TPBOSH31
The lightweight and reliable GSA 1100 E Professional Reciprocating Saw gets the job done. The included 1,100 W drive train delivers a strong performance in a variety of applications. Equipped with variable speed, it enables better control when sawing and due to an integrated LED light, the GSA 1100 E Professional provides increased visibility while working.
Features & benefits
  • 1,100W drivetrain ensures a strong performance in a variety of applications
  • Better control during operation thanks to variable speed
  • Integrated LED light delivers increased visibility while working
  • Intended for sawing wood, metal and plastic
  • Features a hanging hook and tool-free SDS saw blade changes
IDTPBOSH31 Tools & Fixings > Power Tools > Saws & Routers > Bosch GSA1100E Professional Sabre / Reciprocating Saw 110V 1100W
Next day delivery
Collect today
Please sign in/register to save items.
Features & benefits
Specifications
Product Name Bosch GSA1100E Professional Sabre / Reciprocating Saw 110V 1100W