Armitage Shanks Contour 21 Spatula Cistern Lever 100 x 150mm Chrome
SKU: KS4420AA
Armitage Shanks Contour 21 Spatula Cistern Lever 100 x 150mm (L x H) Chrome is a cistern lever for close coupled bowl. The round and flat lever allows easy access with hand or elbow for flushing while sitting on the bowl.
Features & benefits
- Concealed fixings allows secure anchoring to floor
- Abrasion resistant
IDKS4420AA
Kitchens & Bathrooms > Sanitaryware > Toilets & Cisterns > Armitage Shanks Contour 21 Spatula Cistern Lever 100 x 150mm Chrome
https://www.jewson.co.uk/p/armitage-shanks-contour-21-spatula-cistern-lever-100-x-150mm-chrome-KS4420AA
Armitage Shanks Contour 21 Spatula Cistern Lever 100 x 150mm (L x H) Chrome is a cistern lever for close coupled bowl. The round and flat lever allows easy access with hand or elbow for flushing while sitting on the bowl.
Features & benefits
- Concealed fixings allows secure anchoring to floor
- Abrasion resistant
Specifications
| Product Name | Armitage Shanks Contour 21 Spatula Cistern Lever 100 x 150mm Chrome |
| Brand | Armitage Shanks |
| Product Type | Accessories |
| Manufacturer Name | Saint-Gobain |
| Manufacturer Part Number | S4420AA |
| Materials | Vitreous china |
| Colour | Chrome |
| Pack Quantity | 1 |
| Product Height | 150 mm |
| Product Length | 100 mm |
Delivery Information
| Next Day Delivery | Next day delivery if ordered by 10am (subject to availability and location). |
Jewson trade account customers: Free delivery on orders over £150. Orders between £100 - £150 incur a £20 delivery fee.* Guest customers: Free delivery on orders over £200. Orders between orders between £100-£200 incur a £40 delivery fee.* *Excluding VAT, fuel surcharges, Tool Hire and non-standard delivery areas.* |
| Click & Collect | Collect in 15 minutes (subject to availability and location) |